PLANETE i my

informacje
o stronie
więcej o
TV Planete
wydarzenia aktualne tematy wcześniejsze tematy linki głosy


TV Planete jest częścią francuskiej MTH  (MULTITHEMATIQUES). Stacja nadaje swój program równolegle w językach narodowych kilku państw, od 1996 roku filmy tu emitowane możemy oglądać także w Polsce, przez 7 dni w tygodniu.

W polskiej wersji językowej dociera do naszych mieszkań za pośrednictwem sieci kablowych i w ramach oferty CYFRA+.


NAJLEPSZE FILMY DOKUMENTALNE

PLANETE to kanał tematyczny, nadawany w całości w polskiej wersji językowej, poświęcony filmom dokumentalnym i reportażom. W Polsce istnieje od 3 grudnia 1996. Nadaje przez 7 dni w tygodniu, mniej więcej od 7.00 rano do 2.00 w nocy.

Emitowane tu filmy ogląda łącznie ponad 2.240.000 abonentów w sieciach kablowych (kontrakty z prawie 300 operatorami sieci kablowych) oraz na platformie cyfrowej CYFRA+.


PLANETE DBA O SWOICH WIDZÓW

Program jest przeznaczony dla całej rodziny - adresowany do wszystkich, których interesuje świat w szerokim tego słowa znaczeniu. Każdy, niezależnie od wieku, statusu społecznego, wykształcenia, może w nim znaleźć to, co odpowiada jego oczekiwaniom.

Formuła wielokrotnej emisji jest udogodnieniem dla telewidza, który może obejrzeć interesujący go program w wybranym dniu tygodnia i o dogodnej porze.

Cotygodniowy magazyn "7 DNI Z PLANETE", codzienne plansze informacyjne o ramówce i wreszcie krótka zapowiedź treści filmu przed jego emisją to swoiste przewodniki pozwalające poruszać się po ulubionych programach.


INSPIRUJE I WZBOGACA PREZENTUJĄC RÓŻNE PUNKTY WIDZENIA

PLANETE to program otwarty na kontrowersyjne tematy i opinie. Prezentuje różne punkty widzenia dbając o zachowanie właściwych proporcji poruszanej problematyki. Od relacji reporterskiej do materiałów archiwalnych, od filmu dokumentalnego do wywiadu, od ciekawostek do reportaży z wielkich wydarzeń, kanał PLANETE bada świat przedstawiając telewidzom wnikliwe spojrzenie na wszelkie zagadnienia związane z naszą planetą.

Uczy i bawi emitując filmy o urozmaiconej tematyce: począwszy od historii, polityki, aktualności, problemów społecznych przez niezwykłe wyczyny, zaskakujące hobby, sport, biografie ciekawych postaci historycznych i współczesnych aż po sztukę, przyrodę, podróże, etnografię, osiągnięcia nauki i techniki...oraz wiele innych pasjonujących zagadnień. Taki wybór ma jeden cel - odzwierciedlać różnorodność zainteresowań naszych telewidzów.


STAWIA NA NOWOŚCI I DAJE MOŻLIWOŚĆ WYBORU

Stacja proponuje każdego roku ponad 1000 nowych, pasjonujących filmów dokumentalnych, często nagradzanych na prestiżowych festiwalach międzynarodowych. W 75% to obrazy premierowe, nigdy wcześniej nie emitowane przez żadną inną stację telewizyjną.


PRZEDSTAWIA WŁASNE PRODUKCJE

10 % programu PLANETE stanowią jej własne produkcje. PLANETE przemierza świat w poszukiwaniu ciekawych tematów i partnerów do wspólnej realizacji filmów dokumentalnych ukazujących w nowatorski sposób znane i mało znane zagadnienia oraz poświęconych niecodziennym problemom.


REALIZUJE POLSKIE KOPRODUKCJE

  Wilki, jelenie i ludzie, reż. Małgorzata Bucka
  Kto się boi Fryderyka Chopina?, reż. Katarzyna Wieczynska - Chambenoit
  Aqua vitae, l'eau de vie, wódka, reż. Małgorzata Bucka
  Podaj cegłę, czyli polski socrealizm reż. Andrzej Sapija, (2001),
  Głos nadziei reż. Maciej Drygas, (2002).

Obecnie trwają przygotowania do realizacji kolejnych czterech koprodukcji z polskimi producentami lub poruszających tematy związane z Polską.


FESTIWAL W KRAKOWIE

Od 1998 roku PLANETE bierze udział i wspiera Krakowski Festiwal Filmowy (dawna nazwa festiwalu to: Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Krakowie). Co roku Jury PLANETE przyznaje nagrodę reżyserowi najlepszego polskiego filmu dokumentalnego. W skład Jury wchodzą abonenci krakowskich sieci kablowych. Taka formuła pozwala na przyznanie nagrody obrazowi, który odzwierciedla gusty i upodobania odbiorców.

Laureatami nagrody PLANETE zostali:

  w 1998 roku   "Paradoks o konduktorze", Michała Dudziewicza
  w 1999 roku   "Żywioł Haręza", Piotra Najsztuba
  w 2000 roku   "Akowcy", Krzysztofa Nowaka-Tyszowieckiego
  w 2001 roku   "Zbig", Natalii Korynckiej - Gruz
  w 2002 roku   "Człowiek, którego nie ma", Mariusza Malca
  w 2003 roku   "Marzyć każdy może", Małgorzaty Łupiny i Tomasza Glizińskiego
  w 2004 roku   "W jednym - o przyjaźni, miłości i śmierci Janiny Garyckiej", Antoniego Krauze


KONTAKT W POLSCE:

Pi-aR+, Inga Uchymiak
Biuro Prasowe PLANETE
Al. Jerozolimskie 87
02-001 Warszawa

tel: 022 3310 697
fax: 022 3310 699

e-mail: planete@prplus.pl

informacje
o stronie
więcej o
TV Planete
wydarzenia aktualne tematy wcześniejsze tematy linki głosy

http://republika.pl/planete
     http://www.planete.republika.pl